Wypożyczalnia busów - vany, busy i autokary

Ruszajmy po przygody!

Co zabrać do plecaka na wycieczkę w góry?

Oczywiście wycieczki w góry to niezwykle popularna forma aktywnego spędzania czasu zarówno dla miłośników przyrody, jak i dla turystów poszukujących wyzwań. Wyruszając na taką wycieczkę, istotne jest, aby bezwzględnie dobrze przygotować się pod względem wyposażenia, a zwłaszcza plecaka. Wybór odpowiednich przedmiotów do spakowania prawdę powiedziawszy może przyczynić się do bardziej komfortowego i bezpiecznego odczuwania trasy, dlatego warto zastanowić się, co warto zabrać ze sobą i jak najlepiej przygotować plecak do wyprawy w góry. Tak czy owak w tym artykule przedstawimy listę niezbędnych rzeczy, które powinny znaleźć się w plecaku każdego entuzjasty wędrówek po górskich ścieżkach.

 1. Kompaktowy śpiwór
 2. Wodoszczelna kurtka
 3. Zapasowe skarpetki i bielizna
 4. Termos z gorącą wodą
 5. Mapa lub GPS
 6. Latarka z zapasowymi bateriami
 7. Podstawowy zestaw narzędzi
 8. Zapasy żywności (suche prowianty)
 9. Zapasy wody
 10. Obręcze przeciwbieżne
 11. Latarka czołówka
 12. Preparaty odstraszające owady
 13. Zestaw pierwszej pomocy
 14. Wielofunkcyjny nóż
Wycieczka w góry

Co zabrać do plecaka na wycieczkę w góry?

Podstawową zasadą przy pakowaniu plecaka na wycieczkę w góry jest przede wszystkim ograniczenie ilości bagażu. Ważne jest, aby ściśle mówiąc zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które pomogą nam bezpiecznie i komfortowo dotrzeć na szczyt. Bądź co bądź oto kilka podstawowych przedmiotów, które warto wziąć pod uwagę:

1. Mapa i kompas - niezależnie od naszych umiejętności orientacji w terenie, warto mieć przy sobie mapę oraz rzecz jasna kompas. Aczkolwiek dzięki nim będziemy mieli pewność, że podążamy we właściwym kierunku.

2. Aczkolwiek odpowiednie ubranie i obuwie - zależnie od warunków atmosferycznych, należy wybrać odpowiednią odzież i obuwie. Tak czy inaczej pamiętajmy, że w górach pogoda szybko się zmienia, dlatego warto zabrać zarówno ciepłą kurtkę, jak i lekką bluzę.

Podstawowe zagadnienia dotyczące pakowania plecaka na wycieczkę w góry:

 1. Odpowiednie ubranie na zmienne warunki pogodowe
 2. Wygodne buty trekkingowe
 3. Woda i pożywienie na drogę
 4. Mapa terenu i kompas
 5. Krem z filtrem przeciwsłonecznym
 6. Apteczka pierwszej pomocy
 7. Czapka i okulary przeciwsłoneczne
 8. Latarka
 9. Aparat fotograficzny
 10. Śpiwór i karimata


Autor: Grzegorz RosińskiData publikacji: 15.09.2023
Avatar

O Autorze

Grzegorz Rosiński
Grzegorz Rosiński - autor bloga podróżniczo-autokarowego, który z pasją opisuje swoje przygody związane z podróżowaniem po różnych krajach za pomocą tego środka transportu. Jego wpisy są pełne ciekawych anegdot, praktycznych porad i inspirujących historii, które zachęcają czytelników do odkrywania nowych miejsc i doświadczeń. Dzięki jego bogatemu doświadczeniu podróżniczemu, czytelnicy mogą znaleźć praktyczne wskazówki dotyczące planowania podróży autokarem oraz inspiracje do wyznaczania nowych celów podróżniczych.

Komentarze

Dodaj Komentarz

Szukaj

Wszystkie kategorie
Co zabrać do plecaka na wycieczkę w góry?
wycieczkagóryplecak
Co zabrać do plecaka na wycieczkę w góry?

Oczywiście wycieczki w góry to niezwykle popularna forma aktywnego spędzania czasu zarówno dla miłośników przyrody, jak i ...

Sella Ronda - wyjazd na narty w Alpy
nartywyjazd busem
Sella Ronda - wyjazd na narty w Alpy

Wiadomo, że sella Ronda jest jednym z najpopularniejszych miejsc na wyjazd na narty w Alpach. W każdym przypadku znajduje si...

Wycieczka busem - Ski Amadé - Austria
busaustria
Wycieczka busem - Ski Amadé - Austria

Skądinąd austria to jeden z najbardziej popularnych krajów wśród miłośników sportów zimowych. W każdym wypadku jego ...